Na uznanie zasługuje bez wątpienia port lotniczy Kansai, który stanowi okazałe lotnisko wybudowane na morzu. Czas ukończenia budowy to 1944 rok. Jego długość to 1700 metrów, owca dobudowano jest to jedna z największych budowli na świecie.

Dlaczego właśnie na morzu? odpowiedź jest bardzo prosta. W pobliżu większych miast nie było wystarczającej ilości miejsca na tak duże i rozwinięte przedsięwzięcie. Dodatkowo chciano uchronić ludzi przed nadmiernymi hałasami, które bez wątpienia dobiegają z tak dużego lotniska. Port na morzu okazał się był pomysłem doskonałym. Lotnisko i sztuczna wyspa na morzu zostały wybudowane według najnowocześniejszych technologii. Projekt sztucznej wyspy to 4 kilometry długości, a także 1250 szerokości.

Budowa trwała 5 lat, a więc jak na takie przedsięwzięcie to naprawdę bardzo krótko. Początkowo pojawił się pomysł wzniesienia wyspy pływającej, jednak byłoby to przedsięwzięciem zdecydowanie droższym, dlatego z niego zrezygnowano. Sztuczna wyspa została połączona z Lądek dwupoziomowym mostem. W dolnej części poruszają się pociągi, natomiast po górnej samochody. Obecnie snuje się plany wybudowania obok jeszcze jednej wyspy, dzięki czemu port lotniczy mógłby zostać jeszcze bardziej powiększony. Szacuje się, że każdego roku port lotnicy Kansai obsługuje 25 milionów pasażerów, co określa się na 160 tysięcy samolotów. Sztuczna wyspa, a także port na morzu z pewnością robią wrażenie.

Ciężka praca, a także pomysłowość zostają docenione na arenie międzynarodowej, jest to uważane za jedno z największych osiągnięć współczesnego świata.