Aplikacja Flightradar24 zyskuje co raz większe zainteresowanie wśród fanów lotnictwa. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż aplikacja ta pozwala nie tylko na określenie trasy lotu konkretnego samolotu, ale również podaje jego nazwę, wysokość, prędkość a nawet śledzenie lotu z perspektywy 3D.

Flightradar24 w wersji bezpłatnej dostępny jest w sklepie Google Play. Jest to wersja uboższa od oferowanej w ramach abonamentu, jednak informacje w niej zawarte w zupełności wystarcza aby na dobre zainteresować się transportem lotniczym.

Aplikacja oferuje wiele ustawień, między innymi wybór mapy. Może to być hybryda, może być terenowa lub satelitarna. Można również ustawić tryb informowania o nadlatującymi, konkretnym modelu samolotu lub ściśle określonej linii lotniczej. Oprócz trasy oraz modelu samolotu, aplikacja Flightradar 24 to również takie dane jak prędkość przelotowa, stosunek pokonanej trasy do jej całości, wysokość, rzut 3D lotu, godziny przylotu oraz wylotu a także co ważne, rozkład lotów z konkretnego lotniska nawet na kilka dni wstecz oraz do przodu.

Aplikacja Flightradar to niezwykle ciekawa pozycja dla miłośników lotnictwa. Jedyna wada aplikacji jest brak wyświetlania samolotów wojskowych, ale tych raczej w żadnej aplikacji nie dane nam będzie zobaczyć.